خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

خودکشی محض عربستان؛ تهران به این ماجراجویی پاسخ قاطع می‌دهد

  گزارش تحلیلی اسپوتنیک؛
  خودکشی محض عربستان؛ تهران به این ماجراجویی پاسخ قاطع می‌دهد
  برخی مقامات آمریکایی و عرب تهدیداتی مبنی بر تجهیز مخالفان سوری و تروریست‌ها به موشک‌های دوش‌پرتاب ضدهوایی مطرح کرده‌اند.
   
  به این ماجراجویی پاسخ می‌دهد" src="http://media.jamnews.ir/medium1/1395/07/08/JamNewsImage17440212.jpg" alt="نقشه ایران عربستان یمن خودکشی محض عربستان؛ تهران به این ماجراجویی پاسخ می‌دهد" />

  "عماد آبشناس" تحلیلگر مسائل منطقه‌ای و بین المللی، در یادداشتی برای بخش فارسی خبرگزاری اسپوتنیک نوشت:

   پس از توافق میان روسیه و ایالات متحده در مورد سوریه، برخی مقامات آمریکایی و عرب تهدیداتی مبنی بر تجهیز مخالفان سوری و تروریست‌ها به موشک‌های دوش پرتاب ضدهوایی مانند موشک‌های استینگر که آمریکایی‌ها با بودجه عربستان سعودی به مجاهدان افغان داده بودند، مطرح کردند.

  این مسأله را یک نشریه آمریکایی به نقل از یکی از مقامات آمریکایی -که نامش را فاش نکرد- مطرح کرد که در صورت صحت، نشانه ضعف بینش این مقام است. متأسفانه عادت داریم چنین مطالبی را از مقامات آمریکایی بشنویم. بعضی وقت‌ها برخی مقامات در ایالات متحده مسائلی را بیان می‌کنند که نشانه ناتوانی آن‌ها در تحلیل جریانات بین المللی و واقعیات جهانی می‌باشد.

   مقامات حکومتی و امنیتی و نظامی ایالات متحده به‌خوبی می‌دانند که چنین کاری یک تیغ دولبه به‌حساب می‌آید که ممکن است دست خودی را نیز ببرد. در شرایطی که هواپیماهای عربستان سعودی بر فراز یمن پرواز می‌کنند، اگر عربستان سعودی اقدام به تحویل چنین موشک‌هایی به مخالفان دولت سوریه نماید، قطعا ایران هم موشک‌های مشابهی را تحویل انصار الله خواهد داد.

  گو اینکه برخی معتقدند این موشک‌ها علاوه بر موشک‌های ضدناو و موشک‌های دوربرد در اختیار انصار الله است که مجوز استفاده از آن‌ها هنوز صادر نشده.


  این مطلب تا کنون 63 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : موشک‌های ,آمریکایی ,مقامات ,سعودی ,چنین ,عربستان ,مقامات آمریکایی ,برخی مقامات ,ایالات متحده ,عربستان سعودی ,انصار الله ,برخی مقامات آمریکایی ,
  خودکشی محض عربستان؛ تهران به این ماجراجویی پاسخ قاطع می‌دهد

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر